Aeschynanthus - Ruj Çiçeği (14 Cm Saksıda)

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

AESCHYNANTHUS - RUJ ÇİÇEĞİ - 14 CM PLASTİK SAKSIDA

Aeschynanthus(Ruj Çiçeği), Gesneriaceae familyasındaki yaklaşık 150 tür yaprak dökmeyen subtropikal ve tropikal bitkinin cinsidir. Genellikle parlak renkli çiçeklere sahip şiirleri, güneş kuşlarıyla tozlaşırlar. Cins adı, aischuno ve anhos'un kasılmasından gelir.

AESCHYNANTHUS-RUJ ÇİÇEĞİ BAKIMI HAKKINDA

NEM & SULAMA

Aeschynanthus - Ruj Çiçeği nemli havayı sever.Havası çok kuru bölgelerde, özellikle de sıcak aylarda tedbir alınmalıdır.Bulundukları ortam sık sık havalandırılmalıdır, yapraklarına su fısfıslanmalıdır. Toprağı ıslaklığını yitirip nemi hafiften azaldıkça sulayın. Ruj çiçeğini sulamada çiçek açma zamanlarında değişiklik yapmanız gerekiyor.Suyun fazla kireçli olmaması gerekir,aynı zamanda su oda sıcaklığından daha serin olmalıdır. Çiçeksiz zamanlarında her üç sulamada bir bitki besini verin. Besinsiz sulamalarda saksının altından bolca su akıp gideceği miktarda bol su kullanın. Besinli sulamalarda ise saksı alt deliğinden bir iki damla su çıkacak kadar. Tomurcuklar belirdiğinde besin vermeyi bırakın.

IŞIK İHTİYACI

Aeschynanthus - Ruj Çiçeği gölgede de gelişim gösterir ama çiçek açmazlar. Ruj çiçeğinin tomurcuk vermesi için hem yüksek derece aydınlık ortama hem günde üç saat kadar filtrelenmiş güneşe ihtiyaçları vardır. Kışın ise güneşi filtrelememelisiniz.

TOPRAK & VİTAMİN

Hem fazlasıyla havadar hem nem tutucu özellikte toprak hazırlamalısınız. Belki her türlü toprakta olabilir ama özellikle sağlıklı çiçek açabilmesi toprağının özelliğine bağlıdır. Aeschynanthus - Ruj Çiçeğinin çiçeksiz dönemlerinde bitki besini verebilirsiniz.

SAKSI DEĞİŞİMİ

Bitkinizin kökleri saksı altından çıkmaya başladıysa saksı değişimi yapabilirsiniz. Çok büyük saksıya dikmeniz gerekmez, köklerinin sığabildiği bir saksıya almanız yeterlidir.Seçtiğiniz saksısı en fazla 1 - 2 numara büyük olmalıdır. Büyük bir saksıya aldığınız zaman saksınızı, köklerin uzaması gelişmesi için bitkiniz yapraklarından / çiçeklerinden enerji alacaktır. Kökler gelişmeye çalışırken yapraklar ve çiçekleri eski güzelliğini ve sağlığını kaybedebilir.

Saksı + Bitki Boyu: 30 cm

Saksı Çapı: 14 cm

Saksı Boyu 10 cm

Stok Kodu: IC4708

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 16:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.
İstanbul içi genelde ertesi gün teslim edilir diğer iller için kargo durumuna göre değişiklik Gösterebilir

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda
ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...