Anthurium(Antoryum) - Flamingo Çiçeği - 14 Cm Plastik Saksıda

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

ANTHURİUM(ANTORYUM) - FLAMİNGO ÇİÇEĞİ - 14 CM PLASTİK SAKSIDA

Antoryum(Anthurium) - Flamingo Çiçeği, arum ailesinin en büyük cinsi olan Araceae'nin yaklaşık 1000 tür bitki çeşididir. Genel ortak isimler arasında antoryum, tailflower, laceleaf,flamingo çiçeği bulunur. Cins, Kuzey Meksika'dan kuzey Arjantin ve Karayipler'in bazı bölgelerine görülür, ancak Amerika kıtasına özgü bir çiçektir.

ANTHURİUM(ANTORYUM) - FLAMİNGO ÇİÇEĞİ BAKIMI HAKKINDA

NEM & SULAMA

Yaşam alanlarınızın doğu taraflarındaki nemli ve ferah bölgeleri Anthurium(Antoryum) - Flamingo Çiçeği için idealdir. Böyle bir alana bitkinizi rahatlıkla konumlandırabilirsiniz. Bitkinin en ideal sıcaklık aralığı 20-28 derecedir. 0 derecenin altındaki ortamlara uyum sağlayamayan Antoryum - Flamingo Çiçeği, ortam ısısından direk etkilenir, bu yüzden optimal ısı yakalanmalıdır. Anthurium - Flamingo çiçeği sulanırken dikkat edilmesi gereken nokta, eğer bitkinin toprağı nemli ise sulanmaması gerekir. Fazla su Antoryum çiçeğini yıpratır. Köklerini çürütebilir. Hava sıcaklığına bağlı olarak kış aylarında haftada bir, yaz aylarında ise iki kez sulanması yeterli olur. Bitkinizde çok büyük değişiklik görmediğiniz sürece sulama kabı ve su ölçüsünü değiştirmemelisiniz.

IŞIK İHTİYACI

Flamingo Çiçekleri ışığı direk almaktan hoşlanmazlar. Aynı zamanda aşırı rüzgardan da etkilenen bitkinizi cam önü veya balkonlardan uzak tutmalısınız. Köklerinin hava alması da çürümesine neden olacaktır. Gün ışığına eğilim gösteren bir bitkidir, bu eğilimin yaşanmaması için sürekli kontrol altında tutulmalıdır. Haftalık olarak kendi ekseninde döndürülerek her köşesinin az da olsa ışıktan faydalandığına emin olunmalıdır. Aksi takdirde, yapraklarda solmalar ve gövdede eğilmeler görülebilir.

TOPRAK & VİTAMİN

Bu bitki zengin ve humuslu toprakları sever. Toprak karışımı hazırlayacaksanız bunlara dikkat etmeniz geremektedir. Gübreleme gibi metodlar ile toprağını zenginleştirmeniz mümkündür.

SAKSI DEĞİŞİMİ

Bitkinizin kökleri saksı altından çıkmaya başladıysa saksı değişimi yapabilirsiniz. Çok büyük saksıya dikmeniz gerekmez, köklerinin sığabildiği bir saksıya almanız yeterlidir.Seçtiğiniz saksısı en fazla 1 - 2 numara büyük olmalıdır. Büyük bir saksıya aldığınız zaman saksınızı, köklerin uzaması gelişmesi için bitkiniz yapraklarından / çiçeklerinden enerji alacaktır. Kökler gelişmeye çalışırken yapraklar ve çiçekleri eski güzelliğini ve sağlığını kaybedebilir.

strong>Saksı Çapı: 14 cm

Saksı + Bitki Boyu: 50 cm

Stok Kodu: 4-0046

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 16:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.
İstanbul içi genelde ertesi gün teslim edilir diğer iller için kargo durumuna göre değişiklik Gösterebilir

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda
ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...