Çift Dal Sarı Orkide - Phalaenopsis

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Çift Dal Sarı Orkide - Phalaenopsis (BEYAZ SERAMİK SAKSISINDA)

Beyaz seramik saksı içerisinde Çift Dal Sarı Orkide - Phalaenopsis; asalet ve kendine güvenin simgesidir. Görkemi ve güzelliğiyle büyüleyen, zarafetiyle tüm bakışları üzerine çeviren Çift Dal Sarı Orkide - Phalaenopsis şimdi tüm güzelliğini sevdiklerinize sunmaya geliyor. Orkideler, en zarif ve narin çiçekler olarak ön plana çıkarlar. Şık ve etkileyici duruşları ile bulundukları ortama ayrı bir hava katar iken onlara bakmaya çoğu insan doyamaz. Güzel olmaları dışında orkide, eşsiz bir hediye alternatifi olabilir. Özellikle özel günleri unutanların ya da hediye seçemeyenlerin yardımına yine bu etkileyici tür koşar. Birbirinden farklı renkleri ile bir çok anlamı ifade edebilen orkide çiçeklerinin ise uzun ömürlü olmasını hepimiz isteriz. Orkide bakımı ise en az kendisi kadar narin ve uğraştırıcı olabilir. Bu eşsiz çiçeğin bakımı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

ORKİDE BAKIMI HAKKINDA

NEM & SULAMA Orkide türüne göre nem konusunda istekleri değişen bir çiçektir. Ancak genel olarak bakıldığında gündüz en az %50, gece en az %70 oranında nem isteyen çiçeklerdir. Bu ölçülerden daha yoğun nemli havada daha sağlıklı ve daha hızlı büyüyecektir. Orkide için nem kadar sulama da hayati derece de önemlidir. Fazla sulama bitkinin köklerine onarımı mümkün olmayan hasarlar verebilir. Orkidenin sulaması bitki ihtiyacına ve iklime göre değişir. Ancak genellikle haftada bir kez ya da aynı ölçüdeki suyu iki ayrı güne bölerek ve dinlenmiş oda sıcaklığındaki su ile sulanması yeterli olacaktır. SICAKLIK & IŞIK İHTİYACI Orkideler fazla güneşi sevmezler, çiçekleri hemen bozulur ancak hiç güneş almayan ve loş yerde bulunmaları da iyi değildir. Yeterince güneş alamayan orkide çiçek açmayacaktır. Orkidenin üzerine gelen güneş yarı yarıya filtrelenmiş olmalıdır, yani dokunduğunuz zaman yaprakları hiç ısıtmamalı ya da çok az ısıtmalıdır. Orkidenin sağlıklı büyümeye devam etmesi için en az 18º C derecede ve en yüksek 29º C derecede durması gereklidir. Daha azı veya daha fazlası uzun süreli olmadıkça gelişimi engellemese de uzun vadede bitkinize zarar verir. TOPRAK & VİTAMİN Orkidenin toprağı kendine özeldir ve her toprakta yetişmez. Çeşitli lif ve torflar ile hazırlanmış bir karışım ister. Toprak değişimini saksı değiştireceğiniz zaman yapabilirsiniz. Çiçeklenmeyi teşvik etmek adına orkidenizi düzenli aralıklarla sıvı bitki besini ile besleyebilirsiniz. Orkide toprağı klasik süs bitkilerinden farklı olduğu için her zaman sıvı gübre veya besin kullanmanız gerekir. Ayda bir kere bitkilerinize sıvı gübre verebilir, dilerseniz vermeniz gereken miktarı dörde bölerek haftalık olarak da uygulayabilirsiniz. Bitki için gerekli toprak ve besini sitemizde Vitamin & Topraklar kategorisinde bulabilirsiniz. SAKSI SEÇİMİ Orkidelerin kökleri ışığa ihtiyaç duyar. Bu sebeple orkide saksısı şeffaf ve ışık geçirebilen türde saksı olmalıdır. Saksı değişimi yapılacağı zaman köklere zarar vermemek adına gerekirse saksı kesilerek çıkarılmalıdır ve dışarı çıkan hava kökleri saksı içerisine sıkıştırılmamalıdır.

SAKSI ÇAPI : 12 CM

SAKSI BOYU : 12 CM

SAKSI + BİTKİ BOYU : 70 - 80 CM ARASI

STOK KODU : OR20200059

Sipariş TarihiSipariş tarihini sipariş notunda belirtebilirsiniz
Teslimat BölgesiSadece İstanbul içine Gönderilir!
TESLİMAT

1- AYNI GÜN TESLİM EDİLEN ÇİÇEKLER
İstanbul içi aynı gün teslimat ürünlerin de saat 11.30' a kadar verilen siparişiniz "Palmiye Kurye" ile aynı gün teslim edilir. 11.30' dan sonra verilen siparişler ertesi gün teslim edilmektedir.

2- DİĞER ÇİÇEK, SAKSI VE DEKORATİF ÜRÜNLER
Saat 15.00' a kadar verilen siparişler aynı gün "Aras Kargo" ile gönderimi sağlanmaktadır. 15.00'dan sonra verilen siparişler ertesi gün kargoya verilir.

 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...