Ficus Cyathistipula - 240 Cm Boyunda

 • Ürün Kodu: IS33050
 • Barkod: IS33050
 • Marka: Palmiye
 • Kategori: Ofis Bitkileri
 • Stok: 2
 • Fiyat
 • %25indirim
  7.413,60 TL
  5.560,20 TL
  KARGO BEDAVA
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

FİCUS CYATHİSTİPULA - 240 CM BOYUNDA

Ficus Cyathistipula Afrika incir ağacı, Afrika'nın tropikal orman bölgelerine özgü bir incir türüdür. Küçük ağaçlar, çalılar veya hemi-epifitik lianas olabilirler ve Afromontan veya yağmur ormanlarında, genellikle sarkan havuzlarda bulunabilecekleri nemli tropik bölgelerde yaygındırlar.

FİCUS CYATHİSTİPULA BAKIMI HAKKINDA

NEM & SULAMA Ficus Cyathistipula bitkinizin bulunduğu  oda da % 50-70 nem sağlamalısınız. Yazın, çok sıcaklarda yapraklarına su fısfıslayabilirsiniz. Sulama işleminizi bitkinizin toprağı kuruduğu zaman yapmalısınız. Sulama yapacağınız suyu mümkün oldukça bir gece öncesinden dinlenmeye bırakmalısınız. Su oda sıcaklığında olmalıdır.Kış aylarında sulamayı azaltmalısınız. IŞIK İHTİYACI Ficus Cyathistipula bitkiniz direk olarak güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Parlak dağınık / filtrelenmiş ışığa ihtiyaç duymaktadır. Işık eksikliği olduğu durumlarda bitkinizin yaprakları sararır ve dökülmeye başlar. Yine çok soğuk ortamda kaldıysa yaprakları kararmaya başlayarak dökülür. Bitkinizin saksısının yerini değiştirmekten kaçınmalısınız. Ancak ışığı her yer aynı anda almıyorsa bitkiniz ışık alan yöne doğru eğim gösterebilir. Bunu engellemek için 2 ayda bir bitkinizin saksısını kendi ekseni etrafında çevirebilirsiniz. TOPRAK & VİTAMİN Ficus Cyathistipula bitkiniz için hazır poşet topraklardan veya özel karışımlı torf topraklardan kullanabilirsiniz. Saksı bitkileri topraktaki besin maddelerini kısa sürede tüketirler. Bu yüzden dikimden bitkinizin durumuna göre yazın 2 haftada bir besin verebilirsiniz. SAKSI DEĞİŞİMİ Cyathistipula bitkinizin saksı değişimini 2 yılda bir ilkbahar aylarında yapmalısınız. Saksı değişimi yaparken dikkat etmeniz gereken husus; Çok büyük saksıya dikmeniz gerekmez, köklerinin sığabildiği bir saksıya almanız yeterlidir.Seçtiğiniz saksısı en fazla 1 - 2 numara büyük olmalıdır. Büyük bir saksıya aldığınız zaman saksınızı, köklerin uzaması gelişmesi için bitkiniz yapraklarından / çiçeklerinden enerji alacaktır. Kökler gelişmeye çalışırken yapraklar ve çiçekleri eski güzelliğini ve sağlığını kaybedebilir.

BİTKİ BOYU: 240 cm

SAKSI ÇAPI: 50 cm

SAKSI BOYU: 40 cm

STOK KODU: 33050

TESLİMAT

1- AYNI GÜN TESLİM EDİLEN ÇİÇEKLER
İstanbul içi aynı gün teslimat ürünlerin de saat 11.30' a kadar verilen siparişiniz "Palmiye Kurye" ile aynı gün teslim edilir. 11.30' dan sonra verilen siparişler ertesi gün teslim edilmektedir.

2- DİĞER ÇİÇEK, SAKSI VE DEKORATİF ÜRÜNLER
Saat 15.00' a kadar verilen siparişler aynı gün "Aras Kargo" ile gönderimi sağlanmaktadır. 15.00'dan sonra verilen siparişler ertesi gün kargoya verilir.

 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...